Pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać?

piescionek zaręczynowyr

Wybór pierścionka zaręczynowego to bardzo ważny moment w życiu zakochanej pary. Jest to nie lada wyzwanie dla mężczyzn, ponieważ pod uwagę trzeba wziąć sporo kwestii – takich jak barwa, szlif, czystość oraz karat. Czym się kierować, aby zakup poruszył serce wybranki?

Postaw na lokalne salony z biżuterią


Mieszkasz w Krakowie albo okolicach? Dla każdego, kto pragnie znaleźć unikatowe pierścionki zaręczynowe Kraków okaże się idealnym miejscem – to tu znajdziemy bardzo szeroki wybór, najmodniejszych propozycji. Zaletą odwiedzenia lokalnego sklepu z biżuterią jest możliwość obserwacji pięknych pierścionków zaręczynowych na żywo – nierzadko jest to pomocne w dokonaniu najlepszego wyboru. Zawsze można też o radę zapytać wykwalifikowaną obsługę sklepu. 


Czym się kierować przy wyborze pierścionka?

Pierwszą istotną kwestią jest przedział cenowy – warto wcześniej zastanowić się jaką kwotę możemy przeznaczyć na ten najpiękniejszy symbol miłości. Chociaż ważne jest uczucie, a nie suma przeznaczona na zakup pierścionka – każdy mężczyzna pragnie dać swojej ukochanej coś wyjątkowego.


Kolejnym aspektem wartym rozważenia jest wybór kamienia. Od wieków jednym z najbardziej pożądanych kamieni umieszczanych w pierścionkach jest diament. Dzięki temu, że to najtwardszy minerał naturalnie spotykany na ziemi może godnie symbolizować trwałość związku. Oszlifowany diament, czyli brylant jest odporny na zarysowania oraz urzeka swoim blaskiem. Inne modne propozycje to szmaragd, rubin oraz szafir. 


Niemałe znaczenie ma kolor złota pierścionka zaręczynowego. Kiedyś wśród biżuterii dominowało żółte złoto – dziś coraz więcej kobiet decyduje się na białe złoto, które prezentuje się bardzo nowocześnie. Jak można rozpoznać preferencję partnerki? Warto przyjrzeć się jakie ozdoby nosi na codzień – czy są one utrzymane w białym czy żółtym odcieniu.
Każdy pierścionek zaręczynowy posiada konkrety styl. Może być romantyczny i subtelny albo ekstrawagancki i przyciągający uwagę. Najważniejsze jest to, albo styl biżuterii dopasować do charakteru wybranki.