Pielęgnacja włosów kręconych

Jeśli masz kręcone włosy z pewnością zauważyłaś, że choć loki są piękne, dość często mają tendencję do przesuszania się i łamliwość. Zastanawiasz się, jak ujarzmić niesforną fryzurę i sprawić, by ich skręty zachwycały? Sprawdź przygotowany przez nas poradnik, w których dowiesz się jak pielęgnować kręcone włosy.

Jak dbać o włosy kręcone?

Pielęgnacja kręconych włosów może wydawać się skomplikowana, jednak wystarczy zapamiętać kilka trików, by cieszyć się ich pięknym wyglądem. Ważną kwestią jest wybór odpowiedniego fryzjera. Musi mieć on na uwadze, że pozorne podcięcie końcówek powinno być zaplanowane. Cięcie nie może być zbyt krótkie, ponieważ po wysuszeniu włosów, skręcą się i tym samym zmniejszą długość. Pamiętaj także, że do samodzielnego układania fryzury nie jesteś skazana wyłącznie na używanie palców. Śmiało używaj grzebienia, postaraj się jednak wybrać ten z bardziej rozstawionymi zębami.

Specjalny szampon, odżywka, maseczka?

Zanim wybierzesz kosmetyk wyrób sobie nawyk sprawdzania składu. Jeżeli produkt zawiera alkohol nie kupuj go, ponieważ już po kilku użyciach może mocno wysuszyć Twoje włosy.

Czas więc na wybór dobrego preparatu. W drogeriach dostępne są specjalne szampony dla pań z kręconymi włosami. Niestety, często zawierają parabeny i silikony, dlatego warto rozważyć zakup… zwykłego, ziołowego szamponu. Piękny zapach i połysk zagwarantują natomiast odżywki. Tutaj także dobrze jest postawić na produkt naturalny i stosować go po każdym umyciu loków.

Popularnością cieszą się również maseczki dedykowane właścicielkom kręconych włosów. Dobre maseczki mają w swoim składzie:

  • Emolienty – niwelują problem puszenia się fryzury. Znajdziesz je m.in. w takich składnikach jak: oliwa z oliwek, olej arganowy, masło shea lub jojoba.
  • Humektanty – doskonale nawilżają, a pod tą specyficzną nazwą kryje się np. miód, aloes, nektar z agawy używany do produkcji kosmetyki.
  • Proteiny – sprawiają, że nasze włosy są odporne na warunki atmosferyczne, wiatr i deszcz. Zwróć uwagę na to czy w maseczce jest np. keratyna, jedwab, białko soi.

Pamiętaj, że nie trzeba łączyć emolientów, proteinów i humektantów w jednym produkcie do pielęgnacji włosów. Sprawdź stan kondycji Twoich włosów albo poproś o wskazówki fryzjera, by znaleźć kosmetyk odpowiedni dla Ciebie.