Ozdoby do włosów

Hitem tego roku stały się pozornie zwyczajne spinki i opaski do włosów. Możesz kupić takie akcesoria za grosze lub zrobić je samodzielnie. Zastanawiasz się, jak jeszcze ozdobić fryzurę? Sprawdź nasze porady.

Modne ozdoby do włosów

W sklepach znajdziesz szeroki wybór spinek, które pozwolą Ci dostosować ich wygląd do Twojego outfitu. Jeśli lubisz klasyczny i elegancki ubiór świetnie sprawdzą się spinki ze sztucznymi perłami lub cyrkoniami. Możesz również wybrać wsuwki z napisami, dzięki którym look stanie się odrobinę bardziej awangardowy.

Miłośniczkom lat ’80 do gustu natomiast przypadną opaski pokryte neonowym materiałem. Upięcie włosów zależne już jest od fantazji – sprawdzą się rozpuszczone włosy jak i podniesione dwa kucyki. Taka fryzura jest wręcz stworzona do sportowego stylu!

Ciekawa alternatywa to także ozdoby do włosów z motywem kwiatowym. Na lato świetnie sprawdzą się wianki ze sztucznymi kwiatami, a w chłodniejsze dni możesz wybrać przepaskę.

Na popularności nie traci także kok, a nowy wygląd zyska jeśli przewiążesz głowę chustką, wiążąc ją w kokardę. Ozdobne chustki modne w tym sezonie to przede wszystkim te ze zwierzęcym printem, np. panterką czy zebrą.

Co warto dodać do włosów?

Opaski, spinki, chustki… Co jeszcze warto dodać do włosów, żeby zachwycić fryzurą bez wizyty u fryzjera? Na co dzień lub do pracy wystarczy efektowna gumka do włosów. Modne są zwłaszcza frotte, czyli większe lub gumki z ozdobnym elementem.
Natomiast na wielkie wyjścia ciekawą alternatywą jest biżuteria do włosów, czyli wszelkiego rodzaju stroiki i diademy. Ich efektowny, często pełen przepychu wygląd sprawia, że mogą zastąpić pozostałe ozdoby, np. naszyjnik czy bransoletki.