Naszyjnik z krzyżykiem

Krzyż to w tradycji znak religii chrześcijańskiej, coraz częściej jednak jest wykorzystywany jako element dekoracyjny zdobiący naszyjniki, czy bransoletki. Modę na tego typu biżuterie wprowadziły gwiazdy, znane z pierwszej strony gazet i telewizji. Krzyż traktują jak talizman, ponieważ symbolizuje ochronę, witalność i przynosi błogosławieństwo w życiu. Celebrytki najczęściej wybierają one łańcuszki z krzyżykiem wytłoczonym cyrkonami, czy innymi błyszczącymi kamieniami, które ściśle oplatają szyje tzw. chokery. Projektanci biżuterii prześcigają się w pomysłach, aby nadać naszyjnikom z krzyżykiem ciekawą i oryginalną formę, która pozwoli wyróżnić się z tłumu.

Naszyjniki z krzyżykiem

Krzyż, szczególnie z umieszczoną na nim figurą Jezusa, jest nadal symbolem wiary i jej manifestacji. Po biżuterię tego typu sięgają jednak osoby, które nie są wierzące, a krzyżyk traktują tylko jako atrakcyjny element dekoracyjny, czy ewentualnie jako talizman.

W sklepach z biżuterią, oprócz wspomnianych już łańcuszków, można znaleźć naszyjniki z krzyżem ułożonym w poprzek. Wzór ten cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Poziomy krzyż jest symbolem słowiańskim. W tamtych wierzeniach każdy, kto go nosił, miał zagwarantowaną pomyślność i ochronę bóstw ognia, wody i powietrza.

Do czego i na jakie okazje nosić?

W sklepach z biżuterią można znaleźć szeroki wyrób różnych naszyjników z krzyżykami. Osoby będące na bieżąco z tym, co dzieje się w modzie mogą zauważyć, że naszyjniki z krzyżykiem wpisują się w obowiązujące trendy już od kilku sezonów.

Ciekawym połączeniem jest zestawienie krzyżyka z medalikiem – jest to niebanalne połączenie, które można łączyć z innymi elementami dekoracyjnymi, również naszyjnikami. Całość, jako zestaw prezentuje się bardzo elegancko i pasuje to wielu stylizacji. Biżuteria tego typu jest coraz bardziej popularna, zarówno wśród Pań, jak i Panów. Ci ostatni zazwyczaj wybierają masywne krzyżyki, srebrne lub złote na grubych – jest to dobry pomysł na prezent na wiele okazji. Naszyjnik z krzyżykiem może być wyrazem przynależności religijnej, ale także elementem ozdobnym, częścią stylizacji. Jednak bez względu na to, jakie znaczenie przywiązuje się do tego symbolu, warto, aby był akcentem, a nie dodatkiem, który budzi kontrowersje. Należy zwrócić uwagę, że popularnością cieszą się duże krzyże, przyciągające uwagę, często w połączeniu z koralikami przypominającymi różaniec. Przyciągają one uwagę i zazwyczaj nie są prowokacją, ale wyrazem indywidualnego stylu osoby, która je nosi. Natomiast delikatne krzyżyki połyskując, dodając klasy i są wyznacznikiem dobrego stylu. Osoby, które nie boją się ekstrawagancji, mogą połączyć naszyjnik z innymi elementami biżuterii w tym stylu np. kolczykami czy bransoletkami.

Bez wątpienia naszyjnik z krzyżykiem obojętnie czy ma wymiar sakralny, czy tylko i wyłącznie dekoracyjny jest obowiązkowym elementem biżuterii, która powinna swojej posiadać każda podążająca za modą kobieta.