Keratynowe prostowanie włosów

W ostatnich latach hitem stało się keratynowe prostowanie włosów, nazywane niekiedy brazylijskim prostowaniem włosów. Większość kobiet zdecydowanie poleca ten zabieg, zwłaszcza gdy przed jego wykonaniem miało problem z łamliwością i brakiem połysku włosów. Rozważasz wizytę u fryzjera? Sprawdź co warto wiedzieć o tej usłudze.

Co to jest keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów polecane jest kobietom, które chcą intensywnie odżywić włosy. Za proces regeneracji odpowiada keratyna, czyli w pełni naturalny składnik (białko) wpływający na kształt i strukturę włosów, a także naskórka i paznokci.

Podczas zabiegu fryzjer umyje Twoje włosy specjalnym szamponem usuwającym pozostałości kosmetyków do stylizacji i silikon. Kolejnym krokiem jest wysuszenie włosów, a następnie przeczesanie i podzielenie fryzury na partie. Na tak przygotowane włosy zostanie nałożony preparat zawierający keratynę i inne składniki, np. witaminy i antyoksydanty. Kosmetyk pozostawia się na włosach około pół godziny, a później czas na ponowne wysuszenie włosów i finalnie prostowanie. Czynność ta wymaga czasu, ponieważ każde pasmo włosów powinno być wyprostowane kilkukrotnie.

Warto także pamiętać, że po wizycie w salonie fryzjerskim włosy można umyć dopiero po 2 lub 3 dniach, a w tym czasie unikać wychodzenia na zewnątrz, kiedy pada deszcz.

Przeciwwskazań właściwie nie ma żadnych, ale keratyna nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli przed zabiegiem nie przykładaliśmy wagi do prawidłowej pielęgnacji naszej fryzury. Główne grzechy to m.in. częste farbowanie na bardzo jasne odcienie lub spanie z mokrymi włosami.

Niewskazane są jednak próby samodzielnego nakładania keratyny. W internecie znajdziemy mnóstwo porad, w jaki sposób wykonać zabieg w domu, ale efekt może nas rozczarować i negatywnie wpłynąć na kondycję włosów. Profesjonalny zabieg w salonie kosztuje od 300 zł do 600 zł i jest jedną z tańszych usług fryzjerskich.

Możesz również zdecydować się na kosmetyki z keratyną, np. szampony, maski lub odżywki, jednak efekt nie będzie tak spektakularny, jak ma to miejsce w omawianym prostowaniu keratynowym.

Jakie efekty uzyskamy po tym zabiegu?

  • Fryzura staje się bardzo miękka w dotyku i delikatna, jednocześnie odporna na zniszczenia i przesuszenia oraz elektryzowanie się (puszenie).
  • Końcówki włosów przestają być łamliwe.
  • Mocne odżywienie i wyprostowanie się włosów, które stają się lśniące i błyszczące.

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety keratynowego prostowania włosów nie dziwi, że jest to jeden z chętniej wybieranych usług fryzjerskich. Co istotne, prostowanie tą metodą nie zniszczy Twoich kosmyków, a sam efekt utrzymuje się co najmniej kilka miesięcy.