Jedwab do włosów

Twoje włosy są matowe lub mają tendencję do przesuszania się lub puszenia? Kosmetyki z jedwabiem mogą pomóc Ci odzyskać piękną i zdrową fryzurę.

Właściwości jedwabiu

Jedwab to w pełni naturalny składnik zawierający odżywcze proteiny: fibroinę i serycynę. Ich mała masa cząsteczkowa tworzy na włosach swoisty filtr ochronny przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi i utratą wilgotności. W składnikach budulcowych jedwabiu są także peptydy i aminokwasy, które doskonale regenerują strukturę i komórki włosów.
Jakie jeszcze jedwab ma właściwości? Stosowanie jedwabiu znacząca poprawia kondycję włosów. Kosmyki stają delikatne, ale wytrzymałe, miękkie w dotyku i łatwe do rozczesania.

Stosowanie jedwabiu nie sprawdzi się jednak w każdym przypadku. Jeśli masz tendencję do przetłuszczania się włosów rozważ wybór innego kosmetyku.

Jak stosować jedwab na włosy?

W sklepach znajdziesz różne rodzaje kosmetyków zawierających jedwab:

  • Płynny jedwab stosuje się wyłącznie na końcówki, w niewielkiej ilości. W tym celu należy nanieść na ręce kilka kropel kosmetyku i delikatnie wetrzeć. Możesz to zrobić na dwa sposoby: po umyciu i osuszeniu włosów lub nakładać na suche kosmyki. Pamiętaj, żeby nie przesadzać z ilością płynu, jedwab nie służy do stylizacji włosów, a do ich regeneracji i przywrócenia połysku. Poza tym jest dość tłusty i nadmierne używanie sprawi, że kosmyki staną się przetłuszczone.
  • Szampony z jedwabiem do codziennego użytku.
  • Odżywki z jedwabiem
  • Mgiełki z jedwabiem świetne dla pań z tendencją do przetłuszczających się włosów.
  • Hydrolizowany jedwab wykorzystuje się do samodzielnego robienia odżywek (stężenie 1:30) lub płukanek. Świetnie efekty uzyskasz łącząc go z hydrolizowaną keratyną.

Zwróć uwagę na skład produktu

Dobry produkt do włosów nie powinien zawierać alkoholu, oznaczanego jako Alcohol Denat lub Alcohol Isopropyl. Unikaj także detergentów, np. SLS, lub parabenów czyli konserwantów.
Dobrze, gdy kosmetyk ma w swoim składzie, oprócz jedwabiu (Hydrolyzed Silk), odżywcze witaminy, np. A, E czy D. Inny, pożądany składnik to keratyna (Hydrolyzed Keratin). Białko to ma dobroczynny wpływ na intensywne odżywienie włosów.