Jak pozbyć się worków pod oczami?

Worki pod oczami to defekt urody. Jest to także sygnał, że z organizmem dzieje się coś niedobrego. Dlatego koniecznie trzeba monitorować taki stan i nie pozwalać sobie na posiadanie worków pod oczami. Nieraz są one małe, czasami jednak są większe i wyglądają fatalnie. Panie patrzą na nie jak na defekt urody, a tymczasem jest to problem zdrowotny i to czasami bardzo poważny. Nieraz tylko wizyta u lekarza pomoże ten defekt zredukować lub całkiem wyeliminować. Zawsze jednak trzeba pić półtora litra wody dziennie – nawilżenie organizmu jest bardzo ważne i nie można z niego zrezygnować w żaden sposób.

Przyczyny worków pod oczami

Czasami wystarczy jedna nieprzespana noc, aby pod oczami pojawiły się worki. Inną przyczyną jest tryb życia – dużo papierosów, alkoholu, mała ilość snu i pojawiają się worki pod oczami. Osoby prowadzące siedzący tryb życia także mogą mieć worki pod oczami – limfa krąży wolniej, a produkty przemiany materii są gromadzone w tkance podskórnej. I już pojawiają się worki pod oczami. Worki pod oczami mają osoby lubiące się opalać. Sport, ruch i świeże powietrze to doskonałe lekarstwa na złe samopoczucie. Najgorsze jest wielogodzinne siedzenie w jednej pozycji.

Czasami worki pod oczami pokazują, że dana osoba choruje na serce, cierpi na choroby układu krążenia, nerek czy tarczycy. Zatrzymuje się woda w organizmie i występują alergie. Dlatego nie należy takich worków bagatelizować. Jeśli są wątpliwości skąd wzięły się worki, to dobrze jest przeprowadzić szczegółowe badania medyczne. One pozwolą określić powód takich worków.

Sprawdzone sposoby na worki pod oczami

Jak zwalczać worki pod oczami? Warto spać na poduszce, w wywietrzonym pokoju, a przed snem wypić szklankę wody mineralnej niegazowanej zamiast szklanki mleka, które nie jest zalecane osobom dorosłym. Można tez używać żeli lub sztyftów pod oczy, które chłodzą i redukują opuchliznę. Pod oczy można też położyć kostki lodu lub zamrożone plasterki ogórka. Ochłodzą i znacząco zmniejszą opuchliznę. To jest dobry sposób na worki pod oczami. Skuteczny, sprawdzony i na pewno godny polecenia. Kompres na oczy z torebek z herbatą jest dobry – jednak musi być letni, a nie gorący. Najlepsza jest zielona herbata, która doskonale koi i świetnie redukuje opuchliznę.

Pomocne są okłady z plastrów ziemniaka. Ziemniak zawiera potas, a on zmniejsza opuchliznę, natomiast skrobia łagodzi stany zapalne. Ziemniak musi zostać obrany, trzeba go umyć, odkroić dwa plastry i położyć je na dolnej powiece na 10 minut. W ten sposób doskonale można zwalczyć opuchliznę pod oczami.

Droższym sposobem jest wizyta w gabinecie kosmetyczki i wstrzykiwanie pod oczy koktajlu ze składników, które zredukują opuchliznę. Domowe metody są znacznie tańsze, a także bardzo skuteczne. Jeśli opuchlizna się utrzymuje to korektorem lub rozświetlaczem można odwrócić uwagę od worków pod oczami. Jest to jednak tylko tuszowanie problemu, a nie skuteczna walka z nim, o czym nie wolno zapominać. Jeśli worki pod oczami wiążą się z chorobami to leczenie chorób zlikwiduje takie worki.