Domowe sposoby na cellulit

Cellulit to skórka pomarańczowa, która występuje wyłącznie u pań, a nigdy nie u panów. Lubi pojawiać się na udach i tuż nad kolanami, bywa też na pośladkach, u jednych pań jest delikatna, u innych natomiast jest dość gruba i jest jej dużo. Panie cierpią na takie objawy i męczą się z nimi. Tymczasem mogą go zredukować lub całkiem się pozbyć. Znane są dwa rodzaje cellulitu – tłuszczowy oraz wodny. Każdy wygląda jednakowo źle i nie podoba się nikomu. Panie chętnie zwalczają cellulit, ponieważ chcą wyglądać ponętnie, szczupło i czarująco. Skórka nie jest niczym potrzebnym, lecz raczej wadą.

Cellulit – czym jest?

Tłuszcz lub woda nagromadzone pod skórą tworzą nieestetyczne grudki i prezentują się fatalnie. Ich wygląd na pewno nie dodaje nikomu urody, a niejedna osoba ma go dość. Dotyka większości pań i to w różnym wieku – mogą mieć go nawet nastolatki, chociaż częściej pojawia się u pań w wieku 30, 40 czy 50 lat. Cellulit powodują nadwaga, brak ruchu, marny przepływ krwi w tkance podskórnej, zaburzenia hormonalne, zły metabolizm tłuszczów. Hormonalne kwestie także mają znaczenie. Powodów jest wiele, cellulit to brzydki objaw, który nie dodaje urody żadnej pani. Nieraz pani chudnie, a cellulit i tak nie znika. Dlatego ruch, bańka chińska, drenaż limfatyczny są konieczne, aby wyrugować cellulit. Codziennie należy pić bardzo dużo wody, aby pozbyć się takiej skórki pomarańczowej.

Sprawdzone domowe sposoby na cellulit

W domu też można walczyć z cellulitem – pić wodę, ćwiczyć, ruszać się, zmienić dietę oraz masować nogi podczas codziennego prysznica. To domowe, proste, tanie, ale bardzo skuteczne sposoby walki z cellulitem, o których trzeba pamiętać. Dostępne są także kosmetyki pod prysznic oraz balsamy redukujące cellulit, które nie są drogie, występują w każdej drogerii. Taka walka jest długotrwała, ale bardzo skuteczna. Można też kupić niedrogi masażer działający podobnie jak bańka chińska oraz pozwalający usunąć cellulit z nóg. Cellulit raczej nie pojawia się na rękach, nie jest to miejsce dla niego. Koniecznie trzeba pozbyć się wody nagromadzonej w organizmie. Służą temu preparaty z flawonoidami oraz rutyną dostępne w aptekach bez recepty. Są to kosmetyki z nagietkiem, lukrecją, rumiankiem, szałwią, cytrusami oraz morskimi algami. Poza tym kwiat bzu czarnego, skrzyp, jałowiec oraz pokrzywa działają moczopędnie i pomagają się pozbyć wody z organizmu.

Optymalna dieta to podstawa dla każdej osoby. Powinna to być dieta złożona z warzyw i owoców, błonnika, witamin, w tym witaminy C, która ujędrnia skórę i pomaga syntetyzować kolagen. Błonnik pomaga usuwać toksyny oraz produkty przemiany materii z organizmu. Krzem i potas także pozwalają uregulować gospodarkę wodną. Dwa razy w tygodniu należy jeść ryby morskie, które mają nienasycone kwasy tłuszczowe. Podsumowując, dieta, woda, kosmetyki, ruch, czyli aktywność fizyczna są potrzebne do kompleksowej walki z cellulitem. Jeden czynnik to za mało, ale kompleksowe działanie jest jak najbardziej znaczące i celowe.